Sirematch - komputerowy program doboru buhajów

Droga do idealnego stada

SireMatch w skrócie

SireMatch to coś więcej niż program do kojarzeń. Jest to narzędzie do zarządzania i hodowli stada, które pomoże Ci osiągnąć maksymalne postępy genetyczne przy minimalnym wysiłku.

< SireMatch oferuje wybór różnych
celów hodowlanych, które można dodatkowo dostosować do własnych preferencji.
< Doświadczony doradca SireMatch udzieli Ci osobistego wsparcia i porad, a korzystając z programu, pomoże Ci wybrać buhaje, które najlepiej odpowiadają Twoim celom hodowlanym.
< W oparciu o cel hodowlany, pochodzenie, wartości hodowlane i wyniki Twoich zwierząt, program wygeneruje najlepsze kombinacje kojarzeń. Eliminuje to ryzyko inbredu i wad genetycznych.
< SireMatch łączy wszystkie fragmenty „układanki” hodowlanej i daje pewność maksymalnego postępu genetycznego stada i minimalizacji ryzyka wynikającego z pokrewieństwa.

Jak działa SireMatch?

Twój cel hodowlany jest najważniejszym czynnikiem przy pracy z SireMatch. Mamy do dyspozycji kilka standardowych celów hodowlanych, ale program oferuje również całkowicie indywidualne ustawienia zgodnie z Twoimi potrzebami. Doradca SireMatch z przyjemnością pomoże Ci w drodze do uzyskania idealnego stada.

 1. Indywidualny cel hodowlany
  Twój osobisty cel hodowlany jest najważniejszy dla doradcy SireMatch. Dostępne są różne standardowe cele hodowlane, możliwe jest jednak stworzenie w pełni spersonalizowanego celu.

 2. Krowa
  SireMatch działa w oparciu o rodowód, pokrój i wydajność zwierząt w stadzie.

 3. Buhaje
  SireMatch pomaga hodowcom wybrać byki, które najlepiej pasują do ich celów hodowlanych. W oparciu o te założenia program generuje sugestie kojarzeń, które zalecają najbardziej odpowiedniego buhaja dla każdej krowy lub jałówki.

 4. Nowe pokolenia
  SireMatch przewiduje i pokazuje postęp genetyczny na podstawie danych dotyczących zwierząt w stadzie, celów hodowlanych i innych parametrów indywidualnie ustalonych z hodowcą.

 5. Porady
  SireMatch oferuje klarowne raporty, które zawierają sugestie dotyczące kojarzeń dla każdego zwierzęcia (buhaj pierwszego i drugiego wyboru), uśrednione wartości hodowlane przyszłego pokolenia oraz listę zalecanych buhajów.

 6. Ovalert (opcjonalnie)
  Ovalert to system do pomiaru aktywności i monitorowania stanu zdrowia i płodności stada (w tym wykrywanie rui). Dzięki połączeniu z SireMatch hodowca ma natychmiastowy dostęp do zalecanego wyboru buhajów dla każdej sztuki.

2 103 views